Malarstwo | Obrazy / jak_malowac

Jak malować

1. Po pierwsze i najważniejsze. Nigdy nie maluj, nie rysuj rzeczy, tematów, które są ci obce. Czyli martwe natury i autoportrety odpadają na wstępie. Chyba, że cię to kręci.

2. Punkt drugi wynika z punktu pierwszego. Maluje rysuj to, co ci w duszy gra, co cię pociąga. Może to być ulubiony aktor, aktorka, ciało kobiecie, męskie. Cokolwiek!

3. Nie narzucaj sobie tematu. Pozwól pociągnąć się kresce, geometrii, bryle, kształtowi. Zrób na początek kleksa, a potem bazuje na formie początkowej. Puść rękę! Pozwól, żeby forma sama wessała cię w swoją otchłań.

4. Nie porównuj się z mistrzami. Zawsze są jacyś lepsi! Ty jednak nie bądź lepszy ani gorszy. Bądź sobą!
 

5. Używaj oprogramowania graficznego. W ten sposób skrócisz czas wykonania dzieła. Możesz zrobić na komputerze tysiąc prób i nic cię to nie będzie kosztować. Pomyśl, ile musiałbyś w realu zmarnować kartek papieru, farb, płócien, tuszu etc.

6.Kopiuj, wklejaj cudze patenty, nie bój się oskarżenia o plagiat. Być może ty dopiero ustawisz oryginał w nowym, genialnym świetle swojego plagiatu.

7. Pamiętaj o zasadzie "malarstwa jednego uderzenia". "Malarstwo jednego uderzenia zawiera wszystko, rozciągając się poza sferę zjawisk, na dzieła poza pędzlem i tuszem, i nie ma niczego, co nie znajdowałoby w tym początku i końca. ...Jednym spontanicznym ruchem ręki góry, rzeki, istoty ludzkie, ptaki, zwierzęta i rośliny przyjmują formę zgodną ze swym charakterem, są ukazane jako żywe i istota ich jest odsłonięta" (Shitao ok 1641- 1720)

8. A przede wszystkim rysuj na papierze ile wlezie. Naśladuj tych, co potrafią lepiej. Nigdy się jednak z nimi nie porównuj.

9. Pamiętaj! Forma wizualna jest przeciwieństwem tekstu. Jeśli potrafisz pisać, możesz rysować swoje pisanie. Możesz odwrócić wektor tworzenia, tylko wejrzyj w siebie.


Polityka Prywatnosci |